Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidebileceğiniz En Güzel Tatil Yerleri

Türkiye’de Yaz Tatili İçin Gidebileceğiniz En Güzel Tatil Yerleri
Ülkemizin her bölgesinde doğal güzellikleri ile sizleri bekleyen saklı bir cennet bulunuyor. Bu nedenle güneşin sıcak yüzünü esirgemediği ilkbahar ve yaz aylarında planladığınız tatil molası için seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kuşkusuz, masmavi denizleri ile gözde Türkiye tatil yerleri arasında yer alan Ege ve Akdeniz’in saklı koyları isteklerinize uygun bir tatil planı oluşturmak idealdir.

Son yıllarda popüler tatil bölgelerinin aksine eşsiz dağ manzaraları, yemyeşil ormanları ve serin yaylarıyla Karadeniz Bölgesi’nde bulunan birçok tatil beldesi huzur ve dinginlik arayanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Türkiye’nin en güzel tatil yerleri arasında sayabileceğimiz, bir tatilde hayal ettiğiniz her şeyi bulabileceğiniz önerilere gelin birlikte göz atalım.

Eğlenceli ve Canlı : Antalya Tatil Yerleri


Yerli ve yabancı birçok turistin tatil planında en başta yer alan Antalya, Akdeniz kıyılarının en güzel plajlarına ev sahipliği yapıyor. Şehir gerek doğal güzellikleri gerek tarihi dokusuyla turizm kültürünü yansıtıyor. Renkli gece hayatını deniz, kum ve güneşle buluşturan Antalya tatil yerleri arasında öne çıkan Alanya’da, birçok aktivitenin yapılabileceği sinema salonları, kafe ve gece kulüpleri bulunuyor. Kıyı şeridi boyunca uzanan geniş sahilleri ve görülmeye değer dünyaca ünlü Kleopatra Plajı ile Alanya, eğlenceli bir tatil hayali kuranlar için idealdir.

Antalya’nın doğasını, tertemiz denizini ve gece hayatını bir araya getiren ilçesi Kemer, tatil köyleriyle doğanın huzurunu ve eğlence hayatının renkli dünyasını birlikte yakalamak isteyenlere hitap ediyor. Gündüz mavi denizin keyfini çıkarabilir, akşam gece kulüplerinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Uygun fiyatlı bir tatil arayışı içerisinde iseniz, yılın her döneminde canlılığını koruyan Olimposu tercih edebilirsiniz. Herhangi bir konaklama masrafı yapmadan kamp alanında kuracağınız çadırlardan, doğayı ve bölgede yaşayan Caretta caretta kaplumbağalarını izleyebilirsiniz.

Tatilde Kafasını Dinlemek İsteyenlere : Sakin Tatil Yerleri


Kalabalık ve gürültüden uzakta sessiz ve huzurlu bir tatil hayali kuruyorsanız, doğanın yemyeşil tonlarını ve masmavi plajlarını sizlere sunan henüz keşfedilmemiş koylar tam da size göre. Günlük hayatın yoğun temposundan uzaklaşmak isteyen kişilerin yaz tatili beklentileri arasında eğlenmek kadar doğa ile iç içe sakin ve dingin tatil beldelerinde kafa dinlemekte yer alıyor. Bu noktada ülkemizin farklı bölgelerinde her biri bambaşka saklı güzellikler sunan tatil yerlerinden Kıyıköy, Kabak Koyu, Datça Koyları, Gökçeada, Bozburun gibi sakin tatil yerleri tercih edilebilir.

Kıyıköy/Kırklareli


İstanbul’a birkaç saat uzaklıktaki şirin bir balıkçı kasabası olan Kıyıköy, yeşil ve mavinin en güzel tonlarını buluşturuyor. Şehir hayatının stresinden uzaklaşmak ve kendini yemyeşil doğanın enerjisine bırakmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Karadeniz kıyılarında kayalıklar üzerine kurulu bu kasabada deniz, kumsal ve güneşin tadını çıkarabilir, dar ve eski sokaklarını süsleyen Rum evlerinde, tarihi dokusunda aradığınız huzuru bulabilirsiniz.

Kabak Koyu/Muğla


Akdeniz bölgesinin popüler tatil beldelerinden birisi haline gelen Muğla’da bulunan Kabak Koyu, eşsiz manzarasıyla ister kamp alanlarında çadır ve bungalovlarda, ister butik otellerde konaklayabileceğiniz, kalabalıktan uzak bir tatil imkanı sunuyor. Ulaşımı biraz zahmetli olan koy, bu yönüyle Muğla’nın tatil beldelerinden ayrılıyor. Koya, ister şahsi ister kiraladığınız aracınızla Fethiye’nin dağ köylerini geçtikten sonra yürüyerek ulaşabilirsiniz. Sizi hayran bırakacak dağ ve deniz manzarası eşliğinde yol boyunca aracınızı sık sık durdurarak anın tadını çıkarabilirsiniz.

Doğayla İç İçe Tatilin Keyfini Çıkarın : Ege Tatil Yerleri


Denizin masmavi sularına dalıp yemyeşil doğasında dinlenmek istiyorsanız, her beldesi bambaşka bir tatil hayalinin kapısını aralayan Ege tatil yerleri arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Bodrum/Muğla


ge denildiğinde beyaz kireç kaplı taş evleri ve mandalina kokularıyla Bodrum akla geliyor. Sadece yaz aylarında değil, dört mevsim eşsiz güzelliklerini sunan ilçede geçirdiğiniz her anı tekrar yaşamak isteyeceksiniz.

Çeşme/İzmir


Ege’nin incisi İzmir muhteşem plajları, tertemiz suyu ve antik kentleriyle aradığınız tatil cenneti olabilir. Ilıca, Ildırı ve Paşalimanı gibi birçok tatil noktasına sahip Çeşme, Ege esintilerine sahip sokakları, cumbalı taş evleri, müzik ve eğlencenin tavan yaptığı özel plajlarıyla tatilcilere özel anlar yaşatıyor.

Hem Eğlence Hem Doğa Diyenlere : Muğla Tatil Yerleri


Doğa ve eğlenceyi bir arada doyasıya yaşamak isteyen kişiler için Marmaris’ten Fethiye’ye kadar pek çok gözde tatil beldesinin yer aldığı Muğla tatil yerleri bir adım öne çıkıyor. Bir tatilden beklentiniz dinlenmek ve eğlenceyi bir arada yaşamak ise, sezon boyunca güneşin yüzünü esirgemediği sahil ve plajlarıyla Muğla tam da size göre!

Kendinize ait veya kiraladığınız bir araçla Muğla kıyıları boyunca eşsiz manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Ege ve Akdeniz ikliminin etkilerini taşıyan şehirde sezon mayıs ayında başlayıp kasım ayına kadar canlılığını sürdürüyor.

Tertemiz denizin tadını çıkardıktan sonra tarihi kültürel dokuya sahip şehirde antik kentleri, müzeleri ve kaleleri gezebilirsiniz. Şehir, en iyi tatil yerlerinde sosyal ve kültürel aktivitelerde yer almanızı olanak sağlıyor. Yılın 6 ayı sıcacık mavi bayraklı denizleri, yumuşacık kumlarıyla Bodrum, Marmaris ve Datça tatilcilerinin Muğla’ya tekrar gelmek isteyecekleri saklı güzellikleri sunuyor.
Whatsapp Telefon