Kiralama Şartları

Kullanıcı Bilgisi

Kiralanan araç, sadece kira sözleşmesinde ve teslim formunda belirtilen kişiler tarafından kullanılır. Aracın kullanımında,  sözleşmede belirtilmeyen herhangi bir üçüncü sahsın aracı kullanmasından meydana gelebilecek hasar ve zararları sigorta kapsamayacaktır. Ekstra sürücüler eklemek isterseniz, satış temsilcinize başvurabilirsiniz.


Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sözleşmesi sırasında 22 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası en az 2 yıllık ehliyete sahip olması gerekmektedir. (Araç sınıflarına göre Ehliyet süresi farklılık göstermektedir.)


Kiralama Süresi

Minimum kiralama süresi 3 gündür. Kiralama fiyatları süreye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. 


Araç Kullanım Kilometre Sınırları  

Ekonomik ve orta sınıf araçlar için 1-10 arası günlük 300 KM / 10 gün ve üzeri toplam 3000 KM
Üst, Lüks ve SUV araçlar için KM sınırı 1-10 arası günlük 250 KM / 10 gün ve üzeri toplam 2500 KM

KM Aşım Ücretleri KM başına;
Ekonomik Sınıf Araçlar İçin : 3 TL+KDV
Orta Sınıf Araçlar İçin:  4 TL+KDV
Üst Sınıf Araçlar İçin:  5 TL+KDV
SUV Sınıf Araçlar İçin: 5 TL+KDV


Findeks 

Kiralama talebi sırasında, kiralayan kişi ile ilgili ödeme imkanını ölçebilmek amacıyla Findeks sorgusu yapılmaktadır. Kiralayan kişinin, Findeks tarafından belirlenen çerçevede kısıtlı, finansal puanı doğrultusunda kiralama hizmeti sunulmaktadır. Findeks puanının kontrol edilmesine imkan verilmediği veya puanın, istenen aracın kiralanması için yeterli olmaması durumunda, araç kiralanması şirketimizin insiyatifindedir.


Ödeme Ve Depozito

Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir. Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır. Araç Kira başlangıcında kiralama bedeli hariç araç sınıflarına göre depozito alınır. Depozito araç iadesinden 20 gün sonra iade edilir. 


Geç Teslimat

Aracınız teslim edilen saate göre 3 saat veya daha geç iade edilirse, gün için geçerli olan günlük ücret tahsil edilecektir.


Yakıt

Aracın yakıt deposu boş teslim edilip, boş iade alınır.


Araç Teslimatı

Ofiste Teslim:

Aracınızı aldığınız yerden farklı bir yere teslim etmek isterseniz, tek yön ücreti alınmaktadır. Tek yön ücreti belirleyeceğiniz mesafeye göre ücretlendirilir.


Sigorta ve Güvencelerimiz

Tüm araçlarımız Rent A Car Kaskoludur.

Lastik Yarılması , Cam, Far, Mini sigorta Oto kiralama ücretlerine dahil değildir.

Mini Hasar Sigortası

Beyanlı maksimum hasar limiti 10.000 TL`nin altında kalan tek taraflı kaza ve hasarlarda, yetkili merciiler (Polis ve Jandarma) tarafından kaza tespit tutanağı doldurulmasına gerek kalmadan, müşteri beyanı ile onarım güvencesidir.


Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu kesilmiş olan trafik cezalarının ödenmesi (köprüler ve otoyollarda hız limitlerinin aşılması, yanlış yön ve emniyet şeridine girmek dahil) Bu cezalar şirkete daha sonra tebliğ edilse dahi müşteri kiralama dönemi içerisindeki HGS gişeleri ve tüm trafik cezalarından bizzat sorumludur.


Ek Hizmetler ve Ürünler

Araç kiralama hizmetimize ek olarak aşağıdaki ürünleri ve hizmetleri satın alabilirsiniz. Fiyat detayları ve daha fazla bilgi için lütfen rezervasyon çağrı merkezini arayınız veya ofislerimize başvurunuz.

-Bebek/Çocuk koltuğu

-Aracı farklı yere teslim etme

-Ek sürücü

-Mini hasar sigortası

-Port bagaj 

Önemli Bilgi

Aracın kirasıyla ilgili tüm ücretler kiracının kişisel kredi kartından tahsil edilecektir. Herhangi bir hasar olması durumunda sigortadan faydalanabilmeniz  için  polisi arayarak olayı bildirmeli ve araç, olay yerinden hareket ettirilmeden Trafik polisi ve Jandarmayı  bilgilendirmeli ve polis raporu ile alkol testi almalısınız.

Maddi hasarla sonuçlanan hasarlarda sürücüler kendi aralarında kaza tutanağı tutabilirler.

Araç hırsızlığı durumunda polis çağırıp hırsızlık raporu alınması gerekmektedir. Hırsızlık raporu aracın anahtarı ile bize iade edilmelidir.

Kaza, hırsızlık, arza, patlak lastik gibi herhangi bir aksilik durumunda veya acil durumlarda veya acil yardıma ihtiyacınız olursa, Türkiye genelinde 7/24 hizmet veren iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.  

Sigortamız Türkiye dışı seyahatlerde geçerli değildir. Araçlarımız Türkiye dışında kullanılamaz.

Lütfen kiralama formu ve anlaşmayı kontrol ediniz.

Belirli bir marka veya model için garanti verilmeden herhangi bir araç grubu için rezervasyonlar onaylanır.

Kiracı hatalı kullanımından veya dikkatsizlik gibi nedenlerden dolayı meydana gelen mekanik ve elektriksel zarar ve ziyanın bedelini kabul eder ve onaylar. Mekanik  ve elektriksel nitelikler de dahil olmak üzere bu tür zarar ve hasarlar taşıt sigortası poliçesi ve garanti kapsamında değildir.
Araç kullanıcısının hatalı olduğu çift ve tek taraflı kazalarda yedek araç verilmeyecek olup kalan süresi iadesi yapılmayacaktır. 

Whatsapp Telefon